Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy można odzyskać!

Wypadek samochodowy czy stłuczka to bardzo przykre zazwyczaj zdarzenie w życiu każdego kierowcy. W wielu przypadkach wiąże się z mniej lub bardziej traumatycznymi przeżyciami, a często ze szkodą nie tylko samochodu, ale też uszkodzeniem ciała. Już samo to powoduje mnóstwo problemów i formalności, które należy wypełnić, aby ze wszystkim dojść do ładu a co jeśli do tego dojdzie fakt otrzymania zbyt niskiego odszkodowania wypłacanego z oc sprawcy wypadku?!?

Najgorzej w takiej sytuacji mają kierowcy, którzy nie byli sprawcami wypadku czy kolizji. Są najbardziej w tym poszkodowani, jako że nie są winni, a często spotyka ich na koniec jeszcze jedno przykre przeżycie, gdy otrzymają za niskie odszkodowanie z OC sprawcy. Niestety, takie sytuacja zdarzają się coraz częściej. W rezultacie kwota ubezpieczenia z OC sprawcy jest za niska, aby pokryć koszty naprawy auta, szczególnie, aby przywrócić je do stanu sprzed wypadku. Szczególnie nagminne jest, że otrzymane pieniądze nie wystarczają na zakup i użycia w naprawie części oryginalnych pochodzących od producenta samochodu.

Rośnie liczba firm oferujących odzyskiwanie odszkodowań z oc sprawcy wypadku

O tym, że zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy to nie jest rzadkość świadczą liczne artykuły w mediach, zwłaszcza w internecie. Szczególnie dużo jest wypowiedzi kierowców, których takie sytuacje dotknęły. Opisują oni swoje perypetie z firmami ubezpieczeniowymi, które nie tylko niejednokrotnie trwają wiele czasu to nierzadko kończą się sprawami w sądzie. Internet pełen jest takich historii. O skali problemu może świadczyć też obecność poradników skierowanych do poszkodowanych kierowców, na co powinni zwrócić przy ubieganiu się o odszkodowanie z OC sprawcy w stylu: „Poznaj 10 tricków firm ubezpieczeniowych na zaniżanie odszkodowań”. Jest to niezbitym dowodem, że zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy to nie jest li tylko wymysł kierowców, ale realny i spory problem w polskiej rzeczywistości.

Jak de facto duży jest to problem niech świadczy też wzrost liczby działalności licznych już w tej chwili firm, których specjalnością jest odzyskiwanie odszkodowań OC. Reklamy tych firm można znaleźć w internecie, na ulicach, w prasie. W najbardziej niebezpiecznych miejscach na drogach pojawiają się nawet bannery czy billboardy, które zachęcają do skorzystania z ich usług. Na pewno jest to usługa warta polecenia osobom, które uważają, że otrzymały za niskie odszkodowanie z OC sprawcy. Atut tych firm to oczywiście większa znajomość prawa, niż w przypadku przeciętnego kierowcy. Tu z kolei te firmy mogą użyć specjalnych tricków w odpowiedzi na wymijające działania towarzystwa ubezpieczeniowego. Szczególnie warto zawalczyć o odzyskiwanie odszkodowań OC, gdy szkoda jest duża i zaniżenie też jest znacznej wysokości.

Wpis powstał we współpracy z warszawską firmą oferującą odkup odszkodowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *