Po kolizji możesz otrzymać samochód zastępczy

Samochody zastępcze to bardzo dobry pomysł, czasami zdarza się, że nasz samochód został unieruchomiony na bardzo długi czas, szczególnie gdy dużo jeździmy po Warszawie a tutaj jak wiadomo ruch jest bardzo duży. W takim przypadku dobrze jest, gdy trafimy do takiego warsztatu, który proponuje auto zastępcze. Trudno jest nam w dzisiejszych czasach funkcjonować bez samochodu, samochód potrzebujemy by dojechać do pracy, by odwieźć dzieci do szkoły lub przedszkola, by odwiedzić sklepy czy wybrać się na jakieś dodatkowe zajęcia. Bardzo popularne są samochody zastępcze z oc Warszawa ze względu na to, że w tym mieście jest duży ruch i jest wiele warsztatów samochodowych, gdzie samochód zastępczy jest czymś oczywistym. Szczególnie gdy należy się on nam z polisy oc sprawcy, który przyczynił się do kolizji drogowej. Oczywiste jest też, że jeżeli zostawiamy samochód na bardzo długą naprawę w warsztacie, to musimy mieć pojazd, który pozwoli nam poruszać się po mieście i funkcjonować normalnie, podczas gdy nasze auto jest w naprawie.

Wielu ubezpieczycieli podpisuje umowy, na wynajem aut, z wypożyczalniami samochodów, w przypadku gdy nasz samochód jest w warsztacie naprawiany, my z określonej wypożyczalni otrzymujemy samochód zastępczy na czas naprawy. Jeżeli zaś ubezpieczyciel wyliczył nam szkodę całkowitą, autem możemy jeździć do czasu wypłaty naszego odszkodowania. Samochody zastępcze to doskonały pomysł, bardzo ułatwiający ludziom życie.

Samochód zastępczy otrzymasz bez względu na to jaki masz status zawodowy

Kiedyś samochody zastępcze otrzymane na koszt polisy oc sprawcy należały się tylko osobom pracującym i prowadzącym działalność, dzisiaj ta usługa należy się wszystkim poszkodowanym, bez względu na ich status zawodowy. Wypożyczalnie załatwiają z ubezpieczycielami wszelkie potrzebne formalności, a my tylko otrzymujemy dany samochód i to podstawiony dokładnie tam, gdzie sobie zażyczymy. Dzisiaj samochody zastępcze to samochody najnowszych marek, to modele bardzo dobre, bezawaryjne, które z łatwością się prowadzi, wszystkie takie samochody są regularnie serwisowane, usuwa się wszystkie ich usterki od razu, klienci są zadowoleni a przede wszystkim ucieszeni możliwością skorzystania z samochodu zastępczego.

Na jaki czas przysługuje nam takie auto?

Czasami do końca nie jest zrozumiany dokładnie okres, przez który należy nam się auto zastępcze, inny czas przysługuje nam w przypadku gdy wyliczono nam szkodę całkowitą, a inny gdy szkodę częściową. Samochód zastępczy należy nam się zawsze od chwili wystąpienia szkody, czyli od momentu kolizji, w wyniku której uszkodzono nasz samochód. W przypadku gdy szkoda była całkowita, samochodem zastępczym jeździmy do dnia wypłaty nam naszej należnej szkody, a w przypadku gdy szkoda była częściowa, korzystamy z samochodu zastępczego do dnia całkowitej naprawy naszego pojazdu.

Zasady korzystania z aut zastępczych na koszt sprawcy kolizji są określone jasno i precyzyjnie, jeżeli samochodem zastępczym będziemy jeździć dłużej, niż nam się to należy, to sami będziemy zmuszeni pokrywać wszelkie koszty korzystania z auta zastępczego.

Wypożyczanie aut zastępczych w opisywanych przypadkach bardzo ułatwia ludziom życie i sprawia, że bez problemu oddają zepsute samochody do naprawy lub lekko przeżywają wyrządzane im szkody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *