Jak samemu przedłużyć włosy

Wiele kobiet chciałoby choć od czasu do czasu cieszyć się dłuższymi włosami, dodającymi urody i elegancji. Nie każda przekonana jest jednak do wykonywanych w tym celu profesjonalnych zabiegów fryzjerskich.

Po pierwsze – cena często odstrasza, jest to bowiem koszt minimum kilkuset złotych, w zależności od zastosowanej metody.

Po drugie – wykorzystywane są wówczas często urządzenia, działające pod wpływem fal ultradźwiękowych lub gorącej temperatury, dochodzącej do prawie 200 stopni Celsjusza, co nie zawsze działa na nas korzystnie. Wtedy pojawia się pytanie: jak samemu przedłużyć włosy? Czy jest to możliwe bez efektu sztuczności?

Dla osób, które chcą szybko i nieinwazyjnie przedłużyć fryzurę, poleca się doczepienie włosów metodą clip in.

Najlepiej wyglądają naturalne włosy doczepiane. Kupuje się specjalne pasma włosów, które są przyklejone do taśm. Taśmy te przyczepia się do własnych włosów za pomocą klipsów – dłuższe z tyłu, zaś krótsze z boku. Największą zaletą tego sposobu jest łatwość w przeprowadzeniu „zabiegu”, możliwość wykonania go samodzielnie w domu, a także stosunkowo niski koszt całości. Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić doczepiane włosy, istotnym argumentem może być cena – jest to krótko mówiąc bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nabyte pasma będą służyły przez długi czas, o ile przestrzegane będą pewne zasady, dotyczące ich pielęgnacji. Włosy clip in są naturalne, więc wymagają odpowiedniego traktowania. Należy je myć, choć z mniejszą częstotliwością niż prawdziwe, zwracając uwagę, by klej na taśmie nie zamoczył się. Trzeba tu zachować delikatność, podobnie jak podczas czesania. Włosy clip in nie odbudowują się, dlatego stosowanie odżywek regeneracyjnych czy witaminowych pozbawione jest sensu. Podczas ich farbowania należy wykorzystywać produkty bez utleniaczy ani amoniaku w składzie. Należy tu również zachować zdrowy rozsądek i umiar – włosy clip in koloryzowane zbyt często po prostu ulegają znacznemu osłabieniu, nie będąc jednocześnie w stanie zregenerować się.

Samodzielne doczepianie włosów – czy to jest trudne?

Jeśli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z samodzielnym doczepianiem włosów metodą clip in, zapytaj koleżanek –może któraś z nich robiła to wcześniej, ma doświadczenie praktyczne i chętnie pomoże ci w nauce. Pamiętaj, że jest to jednak dość proste i raczej mało skomplikowane – jeżeli więc zapoznasz się z podstawowymi zasadami, obejrzysz liczne w internecie instrukcje (w postaci zdjęć, schematów, filmów), to dość szybko opanujesz tę umiejętność. Zaletą na pewno jest fakt, że rozwiązanie to nie wymaga wielkiego talentu fryzjerskiego ani profesjonalnego sprzętu. Jest również zdrowsze dla naturalnych włosów, a także zdecydowanie tańsze. Doczepianie włosów metodą clip in najlepiej sprawdza się podczas większych wyjść, gdy chcesz zaimponować wspaniała fryzurą. Codzienne doczepianie może być uciążliwe, choć wiele kobiet stosuje ten sposób każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *